środa, 22 czerwca 2016

Protest w Katowicach

Wielu ludzi pyta mnie po co te protesty, petycje, skoro oni tam w Chinach i tak masakrują te zwierzęta. Idąc jednak tym tokiem rozumowania to dzisiaj człowiek mieszkałby nadal w jaskini, gdyby nie poszukiwał, nie pytał, nie walczył o coś więcej. Te nasze działania to ogromne wsparcie dla chińskich aktywistów, którzy coraz odważniej walczą o godność człowieka i życie zwierząt. Nie wolno nam milczeć! Kiedyś Pan Bóg zapyta nas - gdzie twoje rany, blizny, czy naprawdę nie było w twoim życiu nic o co warto było walczyć? 30 czerwca na Rynku w Katowicach ponownie zapalimy świece. Będziemy tak długo o tym pisać, mówić, działać, aż ten koszmar się zakończy.
3 komentarze:

 1. Z pewnością nie jest to temat do żartów, ale gdybyśmy mieli bojkotować chińskie produkty, to nagle mogłoby się okazać, że zostaną nam w domach gołe ściany, ponieważ absolutna większość wszystkiego co kupujemy stamtąd pochodzi. Od czosnku czy majeranku przez bluzy i spodnie do telewizora i komputera. I od tej świadomości się nie ucieknie. Podobnie jak od innej, takiej mianowicie, że DLA NICH jedzenie psów czy kotów jest normalne. Jak dla nas krów, świń, koni czy owiec. Cóż z tego, że (czasem!) bardziej humanitarnie zabijamy, skoro zabijamy RÓWNIEŻ? Przecież byłbym obłudny twierdząc, że moja ukochana szynka z Lidla, jest z... lidla a nie ze świni, którą ubito kilka dni wcześniej... Owszem, jest ze świni, nie ma wyjścia. I nikt mnie nie przekona, żebym jej nie jadł, bo na szczypiorku nie przeżyję, a poza tym byłoby to śmieszne.

  Zgadzam się zatem, że powinno się walczyć o zabijanie zwierząt bez zadawania im dodatkowych a zbędnych cierpień, ale samego zabijania dla późniejszego spożycia nikt nie zlikwiduje, bo to tak stare jak człowiek. A że tu świnia, a tam pies, to już tylko kwestia odrębności kulturowej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma Pan racji pisząc o gołych ścianach. Można urządzić mieszkanie korzystając tylko z polskich produktów ewentualnie europejskich - trzeba tylko chcieć. Oto dowód: http://innpoland.pl/127717,mlode-malzenstwo-robi-eksperyment-urzadza-mieszkanie-wylacznie-polskimi-markami-zobacz-przez-co-przechodza

  OdpowiedzUsuń
 3. Możemy bojkotować Chińskie Markety i nie kupować ubrań i wyrobów, zwłaszcza skórzanych dodatków, które robione są z psów i kotów. Możemy nie chodzić do chińskich restauracji. Możemy być świadomymi konsumentami, czytać skąd pochodzą produkty. Jest wiele polskich i europejskich dobrych marek i produktów, a ich produkcja nie łamie praw człowieka i nie przyczynia się do cierpienia zwierząt.

  OdpowiedzUsuń